Textové pole: TRAPSAVEC - literární soutěž, zaměřená nejvíce na tramping, ale i na vodáky, skauty, horolezce, woodcraftery, cestovatele a vůbec všechny, kteří mají romantické duše a trochu toho psavectví a lásky k literatuře v krvi. Zkoušel jsem pátrat a vypadá to, že je v současnosti nejstarší fungující literární soutěží v České republice, a to přesto—nebo možná právě proto—že není zastřešována ani pořádána žádnou organizací, je to záležitost výhradně dobrovolnická, jak už to u trampských akcí bývá.
Vznikla v roce 1971 a v roce 2015 běží její 41.ročník. Pokud vám počty nesedí, je to proto, že vypadly 3 ročníky, kdy byla soutěž minulým režimem zakázána.
Je to soutěž, která trvá rok, uzávěrka je v současné době poslední únorový den, slavnostní oheň Trapsavce se koná pravidelně poslední květnový víkend. Tam jsou vyhlašovány výsledky a předávány ceny. Místo konání je každý rok obvykle jiné.
Práce hodnotí porota o 5—6 členech a to anonymě, jména autorů se dozvídá až po stanovení pořadí prací.
Soutěží se v celkem šesti kategoriích, do 23 let, nad 23 let a Oldpsavci, vždy próza a poezi. Kategorie Olpsavců je určena autorům, kteří již dosáhli 3 a více umístění. Absolutní vítěz bez rozdílu kategorií získává Zlatého Trapsavce.
Textové pole: Textové pole: Trapsavecké odkazy - soutěž má pochopitelně své vlastní stránky -                   

i vlastní skupinu TRAPSAVEC na Facebooku.
Propozice najdete na Fotografie z našich akcí a odkaz na další máme na Rajčeti:

Textové pole: TRAPSAVECKÉ edice - S literární soutěží souvisí i publikační činnost. Pro účastníky ohně je připravován a zdarma rozdáván sborník vítězných prací, v průběhu roku pravidelně vychází samizdatové Trapsavecké Miniatury, autorské sborníčky mapující trapsaveckou scénu, ze slezin je připravován sborníček prací na slezinové téma a ze všech básní a povídek daného ročníku je připravován Maxisborník, který je možné vhrát v tombole na ohni. V přípravě je edice Trapsaveckých zpěvníků kapel, které vystupují na našem minifestiválku Trapsavytí.
Textové pole: TRAPSAVEC A JÁ - Do Trapsavce jsem se osmělil poslat příspěvky poprvé až v roce 2009, první ocenění získal o rok později. Celkem jsem zatím vybojoval 1x Zlatého Trapsavce, 1x 1.místo, 2x 2.místo a 3x 3.místo v kategorii Próza. V roce 2011 mne kamarád Petr Náhlík – Vokoun ukecal, abych se připojil k organizačnímu týmu literární soutěže Trapsavec a současně vytvořil novou sborníčkovou edici Trapsavecké Miniatury, v omezeném nákladu představující zejména současné psavce a mapující tak aktuální trapsaveckou scénu. Od 41. ročníku, tedy od roku 2015, jsem hlavním organizátorem Trapsavce.

Aktuální ročník - 41.ročník má po vyhlášení výsledků a slavnostním ohni. Ceny jsou rozdány, akce , která se konala  v malebném údolí říčky Hořiny se vydařila. Navštívilo ji 121 účastníků, zahrála jedna stálá a jedna poskládaná kapela.