Drž hubu a pádluj

Vezmu to pěkně po pořádku. Samotná myšlenka na uspořádání vodácké literární soutěže se zrodila v hlavě kamaráda Píga někdy začátkem roku 2010 a už v létě bylo možné v některých vodáckých kempech a na internetových stránkách najít výzvu k účasti i propozice soutěže. Jak už to bývá, každý začátek je těžký, a tak trvalo celé dva roky, než se sešlo dostatek příspěvků na to, aby mohla být soutěž vyhodnocena a vydána kniha. Tím se první ročník natáhl na dva roky. Nakonec se vše podařilo a nastala slavnostní chvíle vyhlášení výsledků a křtu knihy..

K tomu došlo právě onoho zmiňovaného dne v Praze, ve vodáckém klubu Válec.

Pod povídkami v knize jsou podepsáni: Eva Obůrková – Šklíba, Jiří Nosek – Pígo, Michael Antony –Tony, Mirek Valina, Jan Frána – Hafran,  Divnej Brouk, Jana Maxová, Petr Ivan, Jiří Fencík a Víťa Felcmanová. Myslím, že knížka rozhodně stojí za přečtení. Už jsem ji viděl v několika knihkupectvích, je možné si ji i objednat na adrese knihy@vydaniknihy.cz .

Já mám v knize dvě povídky, Divokou plavbu  a Ďáblův ostrov

Trosečníci řek

Druhá knížka edice Literární soutěž Kenyho VOLEJ, vzniklá z povídek druhého ročníku této soutěže, právě vyšla v Nakladatelství Věry Noskové. Obsahuje 16 povídek od 10-ti autorů. Mezi nimi najdete známá trapsavecká jména - Jeňýk, Mirek Valina, Tony, Šlápi a Pígo. Kromě nich se na knize autorsky podíleli i Tomáš Nosek, Renáta Nová - Trenky, Petr Waber - Me2d a paní Věra Nosková. Já mám v knize tři své vodácké povídky, Zločiny na Baloňáku, Rizika otužování a Duch Starý řeky.

Křest této knihy se uskutečnil v klubu Válec v pátek, 20.9.2013 za přítomnosti autorů a příznivců - z trapsaveckých kruhů to byli Kavče, Jerry, Vokoun, Dany, autoři Jeňýk, Tony. Šlápi, Pígo a Hafran, mimotrapsavečtí autoři Tomáš Nosek, Renáta Nová - Trenky, Petr Waber - Me2d.

Knížka je to povedená a nezbývá než poděkovat Jiřímu Noskovi - Pígovi a paní Věře Noskové za tento skvělý vydavatelský počit a všem, kdo si knihu koupí skvělé počtení.

Lemurie č. 11

 

Další z mých povídek vyšla v E-zinu Lemurie, v jeho jedenáctém čísle. Obeslal jsem tehdy soutěž nakladatelství Beletris o nejlepší detektivku—cenu jsem sice nezískal, ale povídka „Případ zatoulanýho rybáře“ byla otištěna hned v čísle po povídce vítězné, tak snad nedopadla tak špotně. Je to vyprávění o tom, co se stane, když najdete mrtvého rybáře, kterak chytá ryby daleko od vody ve vašem ohništi.