Textové pole: Samizdat vlastní

Památníček veselého trampa a Vandrákův rok

Ne že bych uměl nějak zvlášť dobře kreslit, ale protože se mi v hlavě neustále líhnou nějaké ptákoviny, které pak maluji pro naši osadní soutěž kreslených vtipů Cíbův škráb, udělal jsem z výsledku toho snažení dva sborníčky. Památníček obsahuje volně sesbírané vtipy, Vandrákův rok pak vtipy vztahující se k ročním obdobím.

Památníček vznikl roku 2008, má 24 stran, Vandrákův rok 2010 má také 24 stran.

Divný údolí

Stejná parta, která se objevuje v mých povídkách, posílaných už nějakou dobu do Trapsavce, se objevuje i v téhle novele. Příběh Česneka, Hastrmana, Bakyho, Hároše, Bettyny, Gábiny, Bobiny a vypravěče Rooka, jakož i dalších, začíná v okamžiku, kdy narůstající trampský ruch v údolí Sobotnice přiměje T.O.Daisy, aby si v okolí hledala klidnější místo pro svůj camp. A tak jednoho dne projdou mlhou do údolí, který později zcela po právu nazvou Divným. Čeká je tam řada podivných zážitků a ještě podivnějších setkání. Co je ale důležité, že tohle údolí má rádo, když je svět v pořádku.

 Rok 2009, 142 stran.

Drobnosti z okolí

Tahle kniha je vlastně sborník povídek a dalších článků. Má dvě hlavní části, první Drobnosti ze šuplíku jsou souborem básní, povídek a prací psaných pro naši osadní literární soutěž Miloušův Blábol. Vznikly v mých předtrapsaveckých dobách. Druhá část, Příběhy z okolí Divnýho údolí, jsou povídky o T.O.Daisy, které ale přímo nesouvisí s dějovou linií Divnýho údolí. Řada těchto povídek je známa trapsaveckým čtenářů a mnoho z nich vyšlo i oficiálně v Kaledáři plzeňském  - Rok po širákem.

Rok 2010, 124 stran.

Ve stejný řece

Pokračování Divnýho údolí. Když na konci prvního příběhu zmizí mlha a Údolí ztratí své podivné vlastnosti, naši hrdinové se s tím těžko smiřují. Až do chvíle, kdy Hároš dostane nápad, kterak znovu vstoupit do stejné řeky, o které už řečtí filozofové tvrdili, že to nelze. Výsledkem je poznání, že Divný údolí je ještě divnější, že není samo a že mince může mít i tři strany

Rok 2011, 152 stran.

Vytaženo ze širáku

Další povídková sbírka, která ale obsahuje i řadu básní a písňových textů. Mnoho z nich bylo posláno do Trapsavce, pár je jich opět v Kalendáři plzeňském, jedna vyšla ve sbírce Tiché písky, další v Trosečnících řek. Je tu i delší povídka Případ zatoulanýho rybáře, kde se poprvé objevuje postava detektiva Jana Sladkého—Koziny. Ta byla otištěna v Lemurii č.11

Rok 2012, 132 stran.