Začneme výrobou vnitřku. Ten vytiskneme jako brožuru a přehneme. Je dobré, když je přehyb co nejostřejší. Sešívačkou listy na hřbetu sešijeme jednou sponkou uprostřed. Vzniklý sešit vložíme to hotového obalu a označíme si přečnívají části. Sešit potom pomocí ostrého nože a ocelového pravítka ořízneme.
Výroba sešitu je nejjednodušší cestou, jak si v domácích podmínkách vyrobit vlastní publikaci, je rychlá, dát se dělat i větší série. Má ale i svá omezení, to hlavní je omezení tloušťky z důvodu přehybu a sešití sponkou. Podle mé zkušenosti je horním limitem 8 listů (tedy 32 stran vnitřku) + laminovaný oba.
Následující návod popisuje, jak vznikají například všechny Trapsavecké Miniatury.
Pokračujeme obalem. Ten je vytištěn dvoustranně barevně na obyčejný papír s gramáží 80, poté ostřižen na výsledný rozměr, vytvořen ohyb na hřbetu, znovu narovnán a vložen do laminovací fólie. Laminovací fólii tloušťky 80 mikronů s vloženým rozloženým obalem zalaminujeme a ještě za tepla přehneme na hřbetu. Předchozí přehnutí obalu zajistí, že se fólie ohne podle hřbetu. Poté odstřihneme přesahující fólii a obal je připraven .
Tím je obal hotov, zbývá jen sešití s vnitřkem. To uděláme sponkami nahoře a dole, pozor, je potřeba, aby hřbet sešitu i obalu přesně lícovaly a aby sponky byly přesně v místě ohybu, jinak sborník nepůjde dobře otevírat.
Doporučuji po dokončení ještě nějakou dobu nechat sešit zatížený, aby se laminovaný obal neměl tendenci otevírat. A je hotovo.